Piątek 29 września
Michała, Michaliny, Gabriela
RADOM aktualna pogoda

Powiatowe Centrum Koordynacji znajduje mieszkania dla uchodźców

dm, portalsamorzadowy.pl 2022-03-15 09:48:00

Centrum Koordynacji Powiatu Radomskiego znalazło do tej pory zakwaterowanie dla 353 obywateli Ukrainy. Uchodźcy trafili do prywatnych domów mieszkańców Radomia i pow. radomskiego. Starostwo zaapelowało o zgłaszanie się kolejnych osób oferujących kwatery dla uchodźców.

Uchodźcy z Ukrainy

Rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomiu Marcin Genca poinformował w poniedziałek, że minionym tygodniu wolontariusze z Centrum znaleźli domy dla 163 osób, a w sumie od początku wojny na Ukrainie dla 353.

"Wolontariusze przyjęli też 44 nowe deklaracje od mieszkańców, którzy zaoferowali miejsca dla ponad 200 obywateli Ukrainy. Od początku działalności Centrum wpłynęło ich blisko 900. To ponad 230 adresów w Radomiu i pow. radomskim" - przekazał rzecznik.

Władze powiatu cały czas szukają też kierowców dysponujących samochodami, którzy pomagają w przewożeniu uchodźców z granicy. W ostatnich dniach wolontariusze przyjęli 6 takich zgłoszeń. W sumie centrum może liczyć na pomoc 32 kierowców z autami.

"Od początku wojny wykonali oni 13 kursów na polsko-ukraińską granicę. Przywieźli ponad 100 uchodźców. Zawieźli na Ukrainę blisko tonę darów o wartości 50 tys. zł" - zaznaczył rzecznik.

Genca podkreślił, że zapotrzebowanie na kwatery dla obywateli Ukrainy nie maleje. "Wprost przeciwnie - wciąż przyjeżdżają i spodziewane są kolejne grupy uchodźców. Dlatego apelujemy do mieszkańców Radomia i powiatu radomskiego o włączenie się w skoordynowaną pomoc" - powiedział rzecznik.

Komentarze naszych czytelników

  • Mieszkaniec Radomia

    2022-03-17 11:33:54

    Z pisu tylko apelują. I nic konkretnego nie robią. Jak zwykle obudzili sie z ręką w nocniku.  O wizerunek tylko swój dbają. Stara szkoła Kaczyńskiego i Suskiego

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych