Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana

Radomka przegrała w hali RCS

dm, tauronliga.pl 2022-01-18 09:23:00

W pojedynku 15. kolejki Tauron Ligi E.Leclerc Moya Radomka Radom przegrała 1:3 z beniaminkiem rozgrywek, UNI Opole. Był to pierwszy siatkarski mecz rozegrany w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga.

Pierwszy set toczył się pod dyktando gospodyń, które wygrały do 22 i miały okazje, by ta przewaga była zdecydowanie większa. W ekipie z Opola skuteczne były właściwie tylko atakująca Anna Bączyńska i środkowa Marta Orzyłowska. Po drugiej stronie kilka doświadczonych siatkarek wykorzystywało okazje i punktował zespół beniaminka. Gdy wydawało się, że radomianki będą w stanie spokojnie się zrewanżować za porażkę w pierwszej rundzie, ich gra zupełnie się posypała. Mnóstwo błędów, prostych nieporozumień, a gra przyjezdnych się napędzała. Ostatecznie w drugiej partii UNI Opole zwyciężyło bardzo wysoko, do 11.

Kolejny set to znowu bardziej wyrównany wynik, choć partia miała niezwykły, bardzo szarpany przebieg. Najpierw prowadziły siatkarki UNI (7:4), póżniej na chwilę na prowadzeniu były gospodynie, by w połowie seta siatkarki z Opola znowu miały trzy punkty przewagi. Później UNI wyszło na prowadzenie 22:19, a w kolejnych akacjach Radomka prowadziła 23:22. I od tego momentu punkty zdobywały już tylko siatkarki z Opola, które wyszły na prowadzenie w meczu.

Trzeci set chyba ostatecznie złamał opór gospodyń, które przegrały czwartą partię bez walki, do 15. Przyjezdne skuteczniej atakowały w całym spotkaniu - 44-procentowa średnia, podczas gdy nasza drużyna - zaledwie 36-procentowa. Siatkarki z Opola zdobyły także 6 punktów zagrywką, przy trzech asach rywalek.

W następnej kolejce radomianki zagrają na wyjeździe z Grot Budowlani Łódź.

E.Leclerc Moya Radomka Radom - UNI Opole 1:3 (22:25, 11:25, 23:25, 15:25)

Radomka: Murek 10, Zaroślińska-Król 18, Aelbrecht 9, Lazić 8, Moskwa 7, Skorupa 1, Witkowska (libero) oraz Biała.

UNI: Orzyłowska 11, Stronias 13, Bidias 4, Pellegrino 8, Makarowska 3, Bączyńska 20, Adamek (libero) oraz Pamuła 8, Wołodko.

MVP: Gabriela Makarowska (UNI).