Środa 24 kwietnia
Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Ósme zwycięstwo Radomki

dm, tauronliga.pl 2022-01-09 11:30:00

W meczu 14. kolejki Tauron Ligi siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom wygrały na wyjeździe 3:1 z Joker Świecie. Dla zespołu trenera Riccardo Marchesiego to ósme zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 5:5. Po kolejnych akcjach radomianki kontrolowały sytuację na boisku, utrzymując dwu-, trzypunktową przewagę nad gospodyniami 11:9, 14:12. Świecianki w połowie seta doprowadziły do remisu 15:15, jednak druga część tej odsłony należała do przyjezdnych, które rozpędzały się z każdą akcją 20:15. Seta udanym atakiem zakończyła Natalia Murek 25:18.

W drugiej partii obie drużyny walczyły punkt za punkt 7:7 i 10:10. As serwisowy Joanny Sikorskiej dał Jokerowi trzy oczka przewagi 14:11 i to gospodynie prowadziły grę. Podopieczne Riccardo Marchesiego musiały gonić wynik i udało im się doprowadzić do remisu 17:17. Końcówka była bardzo zacięta 22:22, a set rozstrzygnął się po walce na przewagi na korzyść radomianek 26:24.

Trzecią odsłonę przyjezdne rozpoczęły od wysokiego prowadzenia 7:2. Świecianki po słabym początku, zaczęły odrabiać straty i zdobyły pięć punktów z rzędu 7:7. Od tego momentu oba zespoły, podobnie jak w poprzedniej partii, toczyły zaciętą walkę 15:15 i 21:21. W nerwowej końcówce granej na przewagi lepsze okazały się gospodynie, wygrywając 27:25.

Czwarty, jak się później okazało ostatni set, tylko w początkowej fazie był wyrównany 6:6. W kolejnych akcjach punktowały radomianki – Freya Aelbrecht i Alexandra Lazić – i w połowie seta ich zespół miał pięć oczek przewagi nad gospodyniami 16:11. Świecianki próbowały walczyć, odrobiły część strat 18:15, jednak tym razem nie udało im się odmienić losów partii. W końcówce przyjezdne były już nie do zatrzymania, a spotkanie udanym atakiem zakończyła Kornelia Moskwa 25:18.

W następnej kolejce radomianki zagrają w hali RCS z Uni Opole. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (17 stycznia) o godz. 17:30.

Joker Świecie - E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (18:25, 24:26, 27:25, 18:25)

Joker: Gawlak 7, Brzoska 6, Michalewicz 2, Rachkovksa 16, Skrzypkowska 10, Oliveira 4, Nowak (libero) oraz Jagła (libero), Sikorska 20, Zaborowska 2.

Radomka: Murek 9, Wójcik 11, Aelbrecht 12, Lazić 24, Moskwa 11, Skorupa 6, Witkowska (libero) oraz Zaroślińska-Król, Biała 2.

MVP: Alexandra Lazić (Radomka).