Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Porażka Radomki z liderem

dm, tauronliga.pl 2021-01-16 13:25:00

W meczu 16. kolejki Tauron Ligi siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom przegrały na wyjeździe 0:3 z liderem tabeli, Developres SkyRes Rzeszów. Dla podopiecznych trenera Riccardo Marchesiego to czwarta porażka w obecnych rozgrywkach.

Developres rozpoczął mecz od mocnego uderzenia prowadząc 7:0. Rywalki miały duże problemy w ataku, jak i przyjęciu i przewaga miejscowych rosła w błyskawicznym tempie. Gdy rzeszowianki wygrywały 11:2, wydawało, że emocje w tej partii się już skończyły. Radomianki jednak zaczęły sukcesywnie niwelować straty, wykorzystując błędy Developresu. Gdy Katarzyna Skorupa ustrzeliła zagrywką Juliette Fidon-Lebleu strata do ekipy trenera Stephane Antigi wynosiła już tylko punkt (12:13). Zdenerwowany takim stanem rzeczy szkoleniowiec Developresu poprosił o czas, po którym jego zespół znów zaczął skutecznie grać, ale nie na długo. Miejscowe odskoczyły na trzy punkty przewagi (17:14), by za chwilę oddać inicjatywę rywalkom. Ten wyszły nawet na prowadzenie 20:19, ale na finiszu musiały uznać wyższość rzeszowianek. Ten od stanu 21:21 punktowały już do końca.

Podobny przebieg miał set numer dwa, gdzie Developres rozpoczął od prowadzenia 3:0 i przez długi czas utrzymywał wydawać by się bezpieczny dystans (14:9, 19:14 czy 21:15). Zespół z Radomia po raz kolejny ruszył w pościg i był na doskonałej drodze do wygrania seta. Od stanu 23:19 kolejnych pięć punktów z rzędu zdobyły siatkarki z Radomia, w czym duża zasługa Brazylijki Bruny Honorio Marques. Atakująca gości praktycznie nie myliła się w kontrataku, przy czym imponowała potężną zagrywką. Radomianki miały setbola (24:23) ale znów na samym finiszu coś zacięło się w ich grze i to rywal punktował znów do końca wygrywając II partię.

III set od samego początku był wyrównany i żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. W połowie rzeszowianki odskoczyły na dystans trzech punktów (13:10), który w samej końcówce się powiększył, dzięki skutecznej zagrywce Jeleny Blagojević.

Tabela - tutaj.

W następnej kolejce radomianki zagrają u siebie z Legionovią. Spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek (25 stycznia) o godz. 17:30. Wcześniej, bo już 20 stycznia, nasz zespół zmierzy się ze Stalą Mielec w rozgrywkach Pucharu Polski.

Developres SkyRes Rzeszów - E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 (25:21, 26:24, 25:17)

Developres: Van Ryk 20, Blagojević 9, Stencel 5, Kaczmar 3, Efimienko 5, Fidon-Lebleu 10, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Krajewska, Rasińska 1.

Radomka: Honorio 18, Picussa 2, Johnson 8, Łukasik 3, Twardowska 7, Skorupa 4, Witkowska (libero) oraz Bałucka 1, Biała 1, Szczygioł.

MVP: Kiera Van Ryk (Developres).