Wtorek 23 kwietnia
Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Sparingowy remis Radomiaka z I-ligowcem

dm 2018-03-23 16:10:00

Piłkarze Radomiaka zremisowali w wyjazdowym sparingu 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Bramkę dla Zielonych zdobył Brazylijczyk Leândro.

Zieloni zagrali w Sosnowcu w zamian za odwołany mecz ligowy z Gwardią. Początek należał do naszego zespołu. Aktywne było zwłaszcza lewe skrzydło. Ofensywne akcje Hodowanego i Brągiela przyniosły sporo sytuacji w polu karnym gospodarzy, ale ani dośrodkowania, ani rzuty rożne nie zakończyły się golem.

W 26. minucie obudziło się natomiast Zagłębie. Patryk Mikita sfaulował w polu karnym próbującego oddać strzał Sanogo. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a piłkę w siatce umieścił mocnym strzałem Szymon Lewicki.

Na drugą połowę wyszła mocno zmieniona jedenastka Radomiaka. Niemal przez całe 45 minut to Zieloni byli stroną dominującą, co przekładało się na sytuacje bramkowe.

W 48. minucie sędzia nie uznał bramki Jakuba Wróbla, który obsłużony dobrym podaniem przez Simona Colinę ominął bramkarza i trafił do siatki. Swoje szanse mieli też Leandro, Szuprytowski, Agu i Hodowany.

Mocno naciskający rywala Radomiak dopiął swego w 80. minucie. Faulowany w polu karnym był Peter Mazan, a w swoim stylu, mocnym strzałem rzut karny na gola zamienił Leandro.

Chwilę później mocnym strzałem z dystansu popisał się Szuprytowski, ale trafił tylko w słupek. Swoje okazje miało też Zagłębie, które mocno zagroziło bramce Gostomskiego szczególnie w końcówce meczu.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Cyraka rozegrają w Wielki Piątek, na wyjeździe z MKS-em Kluczbork.

Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom 1:1 (1:0)
Szymon Lewicki 27 (k) - Leândro 77 (k)

Zagłębie: 23. Matko Perdijić (60, 1. Dawid Kudła) - 70. Nuno Malheiro (60, 94. Robert Sulewski), 4. Arkadiusz Jędrych (60, 4. Rafał Makowski), 16. Mateusz Cichocki (60, 25. Igor Krzykowski), 22. Žarko Udovičić - 77. Konrad Wrzesiński (60, 7. Tomasz Nawotka), 24. Bartłomiej Babiarz (60, 10. Callum Rzonca), 6. Tomasz Nowak (60, 66. Adam Banasiak), 27. Vamara Sanogo (60, 11. Patryk Mularczyk), 19. Martin Pribula (82, 87. Konrad Kumor) - 20. Szymon Lewicki (60, 42. Alexandre Cristóv?o).

Radomiak: 30. Artur Haluch (46, 1. Hubert Gostomski) - 16. Dawid Jabłoński (60, 19. Dominik Sokół), 38. Martin Klabník (46, 14. Damian Jakubik), 4. Maciej Świdzikowski (46, 23. Simón Colina), 95. Karol Hodowany - 99. Kamil Gilewski (46, 9. Leândro), 18. Chinonso Agu, 77. Patryk Mikita (46, 75. Matthieu Bemba), 8. Patryk Winsztal (60, 10. Peter Mazan), 21. Dariusz Brągiel (60, 7. Damian Szuprytowski) - 22. Jakub Rolinc (46, 12. Jakub Wróbel).

Żółta kartka: Krzykowski.