Wtorek 16 kwietnia
Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Legionovia pokonana! Czwarte zwycięstwo Radomiaka [WIDEO]

dm 2017-08-19 18:54:00

Radomiak Radom wygrał na wyjeździe 1:0 z Legionovią Legionowo w spotkaniu 4. kolejki piłkarskiej II ligi. Dla podopiecznych trenera Jerzego Cyraka to czwarte zwycięstwo w sezonie 2017/2018. Jedyną bramkę dla Zielonych zdobył niezawodny Brazylijczyk Leândro.

W 7. minucie Leândro oddał pierwszy strzał, jednak Pusek pewnie futbolówkę złapał. Chwilę później odpowiedział z wolnego Grzelak - piłka minęła naszą bramkę o kilka centymetrów. Następnie Jakubik trafił w słupek.

W 19. minucie Radomiak objął prowadzenie. Świetną akcję Zielonych pewnym strzałem wykończył Brazylijczyk Leândro (asysta Filipowicza). Pięć minut później spróbował Lukawa, ale jego uderzenie było niecelne. W 37. minucie jeszcze raz strzelał Leo, jednak tym razem był nieskuteczny.

W 58. minucie mieliśmy pierwszą groźną sytuację w drugiej połowie. Strzał Jakubika powędrował jednak na poprzeczkę bramki Legionovii. Następnie Koziara z wolnego strzelił nad "świątynią" Gostomskiego. Kolejna akcja godna uwagi miała miejsce w 90. minucie. Wówczas uderzenie Agu wyłapał Pusek, który chwilę później obronił też strzał Mazana.

Zieloni w pierwszej połowie byli lepszym zespołem od gospodarzy, a w drugiej części meczu kontrolowali przebieg gry i zgarnęli kolejny komplet punktów w obecnych rozgrywkach. Brawo Radomiak!

Tabela II ligi - TUTAJ.

W następnej kolejce radomianie zagrają przed własną publicznością z ROW 1964 Rybnik. Spotkanie rozegrane zostanie już w środę (23 sierpnia) o godz. 18:30 w Radomiu.

Legionovia Legionowo - Radomiak Radom 0:1 (0:1)
Leândro 19

Legionovia: 12. Dominik Pusek - 16. Mikołaj Grzelak, 4. Tomasz Wojcinowicz, 5. Mateusz Zając, 22. Wojciech Kalinowski - 77. Mateusz Żebrowski, 14. Patryk Koziara, 28. Konrad Zaklika (64, 19. Przemysław Rybkiewicz), 9. Guram Lukawa, 8. Grzegorz Mazurek (72, 23. Filip Kowalczyk) - 10. Mateusz Kwiatkowski.

Radomiak: 1. Hubert Gostomski - 14. Damian Jakubik, 26. Martin Klabník, 4. Maciej Świdzikowski, 2. Michał Grudniewski - 11. Kamil Cupriak (37, 21. Dariusz Brągiel), 75. Matthieu Bemba (62, 18. Chinonso Agu), 23. Simón Colina, 10. Peter Mazan, 17. Maciej Filipowicz (83, 7. Patryk Winsztal) - 9. Leândro (75, 24. Szymon Stanisławski).

Żółte kartki: Zając, Zaklika, Żebrowski, Kalinowski - Grudniewski, Mazan, Bemba.

Sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn).