Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Wybuch gazu. Cztery osoby w szpitalu

dm, KWP 2022-01-22 12:20:00

W miejscowości Sadek w powiecie szydłowieckim miało miejsce groźne zdarzenie. W domu jednorodzinnym doszło do wybuchu gazu. W budynku przebywały cztery osoby, które doznały obrażeń i zostały odwiezione do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godz. 19. Dyżurny skierował patrol do miejscowości Sadek, gdzie najprawdopodobniej doszło do wybuchu gazu. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w zdarzeniu ucierpiały cztery osoby, dwoje dzieci w wieku 3 i 5 lat oraz dwoje dorosłych: 58-letnia kobieta i 63-letni mężczyzna. Wszyscy z poparzeniami zostali przewiezieni do szpitala. W budynku zostały uszkodzone okna i ściana. Policjanci i biegli z zakresu pożarnictwa ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o ostrożność podczas obchodzenia się z butlami gazowymi. Butla gazowa jest bezpieczna, jeśli wszystkie warunki bezpiecznego zakupu, przewozu przechowywania i korzystania zostały zachowane. Najbezpieczniej, jeśli wymianą butli gazowej w domu zajmie się dostawca. Jednakże jeśli musisz zrobić to samodzielnie, pamiętaj o wcześniejszym sprawdzeniu uszczelki reduktora ciśnienia i zaworu – spękana bądź pofałdowana wymaga wymiany. Nigdy nie dokonuj napraw butli gazowych samodzielnie. Butlę podłączysz za pomocą elastycznego przewodu do gazu wyposażonymi w opaski zaciskowe znajdujące się na obu jej końcach. Używając butli z zachowaniem powyższych zasad i zgodnie z przeznaczeniem unikniemy niebezpiecznych sytuacji - czytamy na stronie KWP zs. w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych