Środa 29 czerwca
Piotra, Pawła, Benity
RADOM aktualna pogoda

Wielkanocna zbiórka krwi. Zebrano prawie 17 litrów

dm, KWP 2022-04-16 09:15:00

Przed Grójeckim Ośrodkiem Kultury zorganizowano punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Radomia. Policjanci wspólnie z innymi służbami mundurowymi i lokalną społecznością podzielili się najcenniejszym płynem - własną krwią.

Grójeccy policjanci wielokrotnie już udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich najważniejsze, a niesienie pomocy mają we krwi. Ta z kolei jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, bowiem nie można jej wyprodukować, można się nią jedynie podzielić - czytamy na stronie KWP zs. w Radomiu.

W czwartek z inicjatywy Konrada Kowalczyka, koordynatora akcji krwiodawstwa w Grójcu oraz Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu przed Grójeckim Ośrodkiem Kultury zaparkował „krwiobus” Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Radomia. Przeprowadzona przedświąteczna zbiórka krwi zgromadziła wielu entuzjastów krwiodawstwa - przedstawicieli służb mundurowych, pracowników samorządowych oraz mieszkańców.

Większość dawców to osoby, które regularnie oddają krew, jednak nie zabrakło wśród nich i tych, którzy po raz pierwszy podzielili się życiodajnym płynem. Do mobilnego punktu zgłosiło się wielu chętnych, z których po wstępnej weryfikacji i opinii lekarza 37 oddało krew. W sumie zebrano blisko 17 litrów krwi.

Komentarze naszych czytelników

  • lucjan.

    2022-04-19 07:59:44

    Gruby jak się cieszy (dwa dni wolnego).A robić nie ma kto.Tłuścioszek obiboczek.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych