Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Większy budżet na walkę z bezrobociem w Radomiu i powiecie

dm, PUP Radom 2022-01-07 08:47:00

W tym roku Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu dysponuje kwotą blisko 60 mln 500 tys. zł. To ponad 13 mln więcej niż rok temu.

Na co najwięcej?

Najwyższą pozycję w tegorocznym budżecie PUP w Radomiu stanowią środki na jednorazowe dofinansowanie działalności gospodarczej. To 19 530 000 zł. Pozwoli to wypłatę 651 dotacji. Na drugim miejscu są staże. Tu urząd dysponuje kwotą ponad 15 mln 644 tys. zł. Aż 12 309 000 zł pójdzie w tym roku na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Oznacza to, że pieniądze otrzyma ponad 400 beneficjentów. Z kolei na szkolenia urząd przeznaczy ponad 5 mln 790 tys. zł.

Więcej pieniędzy = wyższe dotacje

- W tym roku na dofinansowanie działalności gospodarczej oraz na doposażenie stanowisk pracy będziemy przyznawać dotacje do 30 tys. zł. W 2021 r. było to o 5 tysięcy mniej - mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Sebastian Murawski.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych