Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

W Pionkach i Iłży powstały dwa punkty pobierania wymazów na COVID-19

dm, warszawa.tvp.pl 2022-02-02 15:10:00

Dwa nowe punkty pobierania wymazów na COVID-19 powstały w powiecie radomskim. Od wtorku punkt działa w Pionkach, w środę ruszy w Iłży - poinformował starosta radomski Waldemar Trelka. Dotąd wymazy były pobierane tylko w kilku punktach w Radomiu.

Oba nowe punkty wymazów na COVID-19 są zlokalizowane przy miejscowych szpitalach. - We wtorek uruchomiono punkt mieszczący się w specjalnym kontenerze przy nowym Szpitalu Powiatowym w Pionkach przy ul. Sienkiewicza. Obsługują go żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wymazy wykonywane będą w dni robocze w godzinach 9.00-16.00 - przekazał starosta.

Punkt wymazowy w Iłży zacznie działać od środy. Uruchomił go miejscowy szpital we współpracy z firmą ALAB Laboratoria. Mobilny punkt pobrań w specjalnie przystosowanym pojeździe będzie czynny przez 7 dni w tygodniu.

Zdaniem starosty radomskiego nowe punkty pobrań powinny znacząco poprawić mieszkańcom powiatu dostępność do testowania. Do tej pory testy można było zrobić tylko w kilku punktach w Radomiu.

We wtorek Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał, że w kraju działają 802 punkty pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2, które wykonują testy PCR, finansowane przez NFZ. W najbliższych dniach przybędzie kolejnych 80 punków. Testy antygenowe można wykonać w aptekach, laboratoriach lub w mobilnych punktach, których zgłosiło się dotąd ok. 250.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych