Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

W Nowym Mieście nad Pilicą oddano do użytku nowoczesny kompleks lekkoatletyczny

dm, warszawa.tvp.pl 2022-08-09 10:17:00

Kosztował niemal 4 miliony złotych i ma być kuźnią młodych talentów sportowych. To bieżnia, skocznia i boisko wielofunkcyjne, a dodatkowo miasteczko ruchu drogowego. Obiekty powstały dzięki pieniądzom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

autor: Nowe Miasto nad Pilicą

Otwarcie inwestycji zainaugurował mecz piłki nożnej. Czterotorowa bieżnia to jedyny taki profesjonalny treningowy obiekt lekkoatletyczny w mieście. Ma służyć wszystkim mieszkańcom, a zwłaszcza uczniom pobliskiej szkoły. - Tutaj będą mogli ćwiczyć wszystko: sprint, biegi długodystansowe, jest również skok w dal. Mam nadzieję, że to będzie dobrze służyło - powiedział Mariusz Dziuba, burmistrz Nowego Miasta.

Otwarcie obiektów zainaugurował mecz piłkarski byłych i obecnych zawodników Klubu Sportowego Pilica. Na treningi uczęszcza tam setka osób. Nowa infrastruktura ma zachęcać do uprawiania sportu kolejnych młodych ludzi. - Mamy bardzo dużo dzieci od maluchów do pierwszej drużyny, którzy bardzo chętnie uczestniczą właśnie w treningach - zaznaczył Tomasz Szymański, prezes Klubu Sportowego Pilica.

Podobnie jak sport, samorząd chce promować wśród najmłodszych także prawidłowe nawyki na drodze. Obok powstało miasteczko ruchu drogowego. - Dbanie o bezpieczeństwo naszych najmłodszych, podnoszenie zdolności jeżdżenia na rowerze. Także poznawanie znaków drogowych, zasad bezpiecznego podróżowania po drogach. To jest inwestycja w nasze bezpieczeństwo - dodał Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki.

To ważne inwestycje w sport i bezpieczeństwo, ale samorządu nie stać było na ich realizację. Pomogły rządowe programy, które pokryły koszty niemal w całości. Inwestycje kosztowały łącznie 3,8 mln złotych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych