Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

W ferie na drogach było bezpieczniej. Policja podsumowała zimową przerwę

dm, KWP 2022-02-16 09:44:00

Za nami ferie zimowe. Jak co roku był to czas wzmożonej pracy mazowieckich policjantów. Funkcjonariusze by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców woj. mazowieckiego oraz osób podróżujących przez nasz teren kontrolowali pojazdy, trzeźwość oraz uprawnienia kierujących. Bacznie przyglądali się też stanowi technicznemu pojazdów, a zwłaszcza autokarów przewożących dzieci.

W czasie tegorocznych zimowych ferii na terenie woj. mazowieckiego policjanci monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc zimowego wypoczynku. Skoncentrowali swoje działania zarówno na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy. Szczególną uwagę zwrócili na przestrzeganie przez kierujących dozwolonych limitów prędkości, a także sposób przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów.

Przez te dwa tygodnie liczba wypadków drogowych w woj. mazowieckim była mniejsza niż w analogicznym okresie roku 2021 (2021r. - 55, 2022r. - 45), a w wyniku tych zdarzeń 47 osób zostało rannych (67 osób w 2021 roku). Niestety w tym czasie na drogach zginęły 3 osoby (9 osób w 2021 roku). W ferie w tym roku doszło do 586 kolizji drogowych, natomiast tych zdarzeń w ubiegłym roku było 817.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych