Wtorek 4 października
Rozalii, Franciszka, Edwina
RADOM aktualna pogoda

Ulica Radomska otwarta

dm, rynekinfrastruktury.pl 2022-09-14 16:04:00

Nowa konstrukcja drogi, chodnik i ścieżka rowerowa – tak wygląda udostępniony do ruchu fragment przebudowanej drogi krajowej nr 79 – ulicy Radomskiej w Kozienicach. A to jeszcze nie koniec.

autor: GDDKiA Warszawa

Do użytku udostępniony został fragment od skrzyżowania ul. Radomskiej, ul. Głowaczowskiej i ul. Nowy Świat (rondo) do budowanego obiektu nad PKP przy skrzyżowaniu z ul. Wójcików.

Nadal droga zamknięta jest na odcinku od skrzyżowania ul. Głównej z ul. Spacerową do przecięcia ul. Głównej z ul. Wójcików – tu trwa budowa wiaduktu nad linią PKP. Obowiązuje objazd ulicą Główną.

Z kolei w Aleksandrówce od skrzyżowania ul. Głównej z ul. Spacerową do skrzyżowania ul. Głównej z ul. Zwoleńską oraz ul. Familijną (rondo) wykonywane są roboty branżowe a kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Prace na zlecenie GDDKiA wykonuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Umowa została zawarta 31 października 2019 r. To tzw. drugi odcinek rozbudowy DK-79 w Kozienicach. Prace powinny się zakończyć do końca września.

Rozbudowa przejścia przez Kozienice jest realizowana w podziale na trzy odcinki. W styczniu 2021 roku zakończyły się prace na kilometrowym fragmencie DK-48 i krótkim odcinku DK-79. Obecnie prowadzone są na odcinku dk-79 liczącym niespełna 2 km, szykowany jest natomiast przetarg na trzeci odcinek liczący ok. 2,7 km.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych