Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Ta droga na remont czekała 80 lat

dm, warszawa.tvp.pl 2022-04-13 16:00:00

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej Wacławów - Jaszowice - Sławno na terenie gminy Wolanów. Inicjatywę wsparł rządowy Fundusz Dróg Samorządowych.

autor: TVP3 Warszawa

Przebudowano odcinek o długości ponad 4 kilometrów. Droga czekała na gruntowny remont 80 lat. Był tu poniemiecki trakt z betonowych płyt, wybudowany przez jeńców. Zastąpiła go wygodna jezdnia.

- Ten beton, który tutaj jest parzy nie w stopy, bo beton uświęcony krwią naszych rodaków, którzy po wybudowaniu tej drogi, zostali rozstrzelani przez Niemców. Dzisiaj, szanowni państwo cieszymy się, że budujemy drogi - powiedział Marek Suski, poseł PiS.

Droga powstała praktycznie od podstaw

Dla mieszkańców to bezpieczniejszy i łatwiejszy dojazd do sklepu, szkoły czy urzędu, bo droga łączy kilka miejscowości.

- Ja to byłem w szoku, bo nie wierzyłem w tę inwestycję, że to powstanie. Tu były takie betony, rozlewiska wody, z pól spływała woda. Ciężko było przejechać - powiedział Marcin Chełmiński, sołtys Wacławowa.

- Dziś mamy właśnie to, o co zabiegaliśmy jako mieszkańcy - powiedział jeden z mieszkańców. - Jesteśmy bardzo zadowoleni i dziękujemy wszystkim, co nam pomogli - dodał Andrzej Odzimek, sołtys Woli Wacławoskiej i Kasprowic.

W finansowaniu pomógł Fundusz Dróg Samorządowych

Budowa pochłonęła 4,5 miliona złotych, a 60 proc. tej kwoty pochodzi z rządowego Fundusz Dróg Samorządowych. - Ta droga została wykonana w zupełnie nowych parametrach technicznych, które polepszają jej warunki techniczne. Została poszerzona do 6 metrów - powiedział Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki.

W ramach inwestycji przebudowane zostały skrzyżowania i zjazdy. Powstało też odwodnienie i nowe oznakowanie.

Komentarze naszych czytelników

  • pp

    2022-04-13 17:05:21

    Tyle samo a może i dłużej niż 80 lat czeka ul. Bieszczadzka w Radomiu.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych