Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Szydłowiec i Sienno ze wsparciem samorządu woj. mazowieckiego

dm, mazovia.pl 2022-01-28 09:20:00

Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansuje kwotą 5,2 mln zł dwie ważne inwestycje w powiatach szydłowieckim i lipskim.

Władze województwa przeznaczyły aż 5,2 mln zł na rewitalizację terenu nad Zalewem w Szydłowcu oraz przebudowę i modernizację Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siennie. Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz beneficjenci.

- Dzięki staraniom tutejszych władz samorządowych mogliśmy podpisać dziś dwie ważne umowy, które przyczynią się do większej atrakcyjności Szydłowca i Sienna. W Szydłowcu powstanie nowe miejsce wypoczynku, a w Siennie zmodernizowany zostanie zespół szkół ogólnokształcących - powiedział wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Fundusze w wysokości 5,2 mln zł pochodzą z Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego - autorskiego programu samorządu Mazowsza, dzięki któremu samorządy lokalne mają możliwość ubiegania się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne. Są to często inwestycje wielomilionowe, na które samorządy same nie mogłyby sobie pozwolić.

Powstanie atrakcyjna przestrzeń publiczna nad Zalewem w Szydłowcu

Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości 4 mln zł teren nad Zalewem w Szydłowcu zmieni się nie do poznania. Już niebawem wybudowany zostanie tam nowoczesny amfiteatr wraz z widownią oraz wodny plac zabaw ze zjeżdżalnią dla dzieci. Dodatkowo wybudowana zostanie przystań do cumowania kajaków, a w części alejek parkowych powstanie nowe oświetlenie.

Przebudowa i modernizacja budynku ZSO w Siennie

W ramach projektu budynek szkoły zostanie dostosowany do obowiązujących wymogów przeciwpożarowych wraz z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, centralnego ogrzewania i elektryczną. Ponadto powstanie instalacja fotowoltaiczna oraz wykonane zostaną prace na elewacji budynku. Samorząd Mazowsza na realizację inwestycji przeznaczy 1,2 mln zł.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych