Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Święta spędzili na służbie

dm, WOT 2022-04-19 16:15:00

Blisko 2000 żołnierzy WOT, w tym "terytorialsi" z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej spędziło Wielkanoc na służbie, dziesiątki kilometrów od domów i najbliższych - wypełniali swoje zadania na polsko-białoruskiej granicy. Jednak nawet tu nie zabrakło świątecznej atmosfery - były życzenia i wspólny posiłek.

- Przybyłem do Was w poczuciu solidarności z Wami, ale też po to, aby oddać Wam hołd i przekazać świąteczne życzenia. Większość z Was będzie spędzać tegoroczne Święta Wielkanocne na granicy. Mam za sobą podobne doświadczenia, spędzałem święta na misjach z rodziną, z którą łączą mnie więzi munduru. To trudne, ale bardzo nas wzmacnia jako żołnierzy, powoduje zbudowanie pewnej odporności, ale też cieszy się wielkim szacunkiem ze strony społeczeństwa. Społeczeństwa, które w tym czasie będzie w spokoju i otoczeniu rodzinnym spędzać święta. Dzięki tej cząstce ludzi takich jak Wy - Polska będzie bezpieczna. Dziękuję Wam za służbę i życzę, by przebiegała spokojnie. Mimo niespokojnych czasów, w których przyszło nam służyć - powiedział podczas świątecznej wizyty u żołnierzy Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, gen. broni Wiesław Kukuła.

Od początku września Wojska Obrony Terytorialnej w tym 6MBOT, prowadzi operację pk. „Silne Wsparcie”, w jej ramach żołnierze realizują zadania bezpośredniej ochrony granicy na korzyść Straży Granicznej, patrolują pieszo i pojazdami odcinki granicy na wysokości rzeki Bug, wystawiają punkty kontrolne i posterunki obserwacyjne, doświetlają odcinki granicy, wystawiają też patrole wodne z wykorzystaniem łodzi płaskodennych.

Operacja „Niezawodna pomoc” – wsparcie administracji publicznej w pomocy uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. W całej Polsce żołnierze WOT prowadzą działania w ramach operacji pk. „Niezawodna pomoc”. Jej celem jest wsparcie administracji publicznej w pomocy uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. Do najważniejszych zadań realizowanych w ramach operacji „Niezawodna pomoc” należy zaliczyć wsparcie administracji publicznej. W tym zakresie żołnierze 6MBOT wspierają działania na dworcach kolejowych oraz punktach informacyjnych oraz recepcyjnych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych