Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Sprzęt dla druhów z OSP Garbatka-Letnisko

dm, mazovia.pl 2022-02-11 13:35:00

OSP Garbatka-Letnisko - dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 10,5 tys. zł - wzbogaci się o nowy sprzęt strażacki.

Przekazał go wicemarszałek Rafał Rajkowski, któremu towarzyszył przewodniczący sejmikowej Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich Leszek Przybytniak.

- Nawet najlepiej wyszkoleni i wykwalifikowani strażacy nie poradzą sobie bez odpowiednich narzędzi w sytuacjach, kiedy liczy się krótki czas reakcji. Dlatego bardzo ważne jest dysponowanie odpowiednim sprzętem, który zapewni szybkie i skuteczne akcje ratownicze – powiedział wicemarszałek Rafał Rajkowski. – Wierzę, że przekazywane dziś urządzenia nie raz pomogą druhom w szybkim dotarciu do potrzebujących pomocy.

Jednostka otrzymała zestaw lanc do gaszenia przewodów kominowych, reflektor przenośny LED oraz zestaw hydrauliczny do wyważania drzwi. Zakup wyposażenia był możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 10,5 tys. zł.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych