Sobota 21 maja
Kryspina, Wiktora, Jana
RADOM aktualna pogoda

Sprawca rozboju na Ukraince zatrzymany. Groził jej śmiercią

dm, KWP, TVP3 Warszawa 2022-04-22 13:13:00

46-latek z Szydłowca trafił do aresztu po tym, jak zażądał pieniędzy od 64-letniej obywatelki Ukrainy i groził jej przedmiotem przypominającym broń. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany. Teraz może spędzić w więzieniu nawet 15 lat.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska, do zdarzenia doszło we wtorek rano w Szydłowcu.

46-latek wszedł do mieszkania, w którym przebywała 64-letnia obywatelka Ukrainy. - Mężczyzna zażądał pieniędzy i groził kobiecie śmiercią, posługując się przedmiotem przypominającym broń - powiedziała rzeczniczka. Kiedy okazało się, że pokrzywdzona nie ma gotówki, zabrał jej pendrive.

Policjanci w ciągu kilku godzin ustalili i zatrzymali sprawcę. Znaleźli przy nim atrapę broni i skradziony przedmiot. Podczas wykonywania czynności procesowych pokrzywdzona rozpoznała 46-latka i potwierdziła, że to on jej groził.

Sąd Rejonowy w Szydłowcu na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy 3-miesięczny areszt. Mieszkaniec Szydłowca będzie odpowiadał za swój czyn w warunkach recydywy; w przeszłości był już wielokrotnie karany. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat więzienia.

Komentarze naszych czytelników

  • Nowy wyborca PO.

    2022-04-22 16:02:41

    Niech zdycha śmieć.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych