Środa 29 czerwca
Piotra, Pawła, Benity
RADOM aktualna pogoda

Specjalistyczna poradnia dla dzieci otwarta

dm, powiatradomski.pl 2022-04-06 15:15:00

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chwałowicach, placówka kształcenia specjalnego, której organem prowadzącym jest Powiat Radomski, rozszerzył swoją ofertę o nowoczesną Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.

Uzupełnia ona bogatą ofertę tamtejszego Zespołu Szkół, który specjalizuje się w diagnozie, edukacji i terapii osób ze złożonymi zaburzeniami rozwoju, w tym autyzmem i Zespołem Aspergera oraz niepełnosprawnością. Obecnie uczęszcza tam ponad 80 dzieci.

– Poradnia to miejsce, do którego trafiają rodzice z dziećmi na początku swej drogi, zaraz po tym, gdy usłyszą lub zauważą, że ich syn czy córka prezentują zachowania charakterystyczne dla spektrum autyzmu – mówiła podczas otwarcia Ewa Mąkosa, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach. – Dziś zostawiamy za progiem wszystkie uczucia, które po takiej diagnozie mogą towarzyszyć dzieciom i rodzicom, a zatem lęk, niepewność, uprzedzenia, stereotypy, brak efektów i wsparcia czy nieświadomość. Otwieramy drzwi do miejsca, w którym rodzice i dzieci otrzymają: akceptację, odpowiedzi na pytania, wsparcie, poczucie bezpieczeństwa, rzetelną i wiarygodną diagnozę oraz efektywną terapię.

W otwarciu specjalistycznej poradni wziął udział: wicestarosta radomski Krzysztof Kozera, przewodnicząca Rady Miasta w Iłży Agnieszka Okruta oraz wicedyrektor radomskiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Czesław Ziemniak. Byli również dyrektorzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych i szkół z terenu powiatu.

– Dzięki decyzjom Zarządu i Radnym Powiatu Radomskiego, szkoła specjalna w Chwałowicach znalazła się w ciągu zaledwie 1 roku wśród najlepszych ośrodków tego rodzaju na edukacyjnej mapie województwa mazowieckiego. Bardzo dziękuję pani dyrektor i całej kadrze tej placówki za wspaniałą pracę i osiągnięcia, a przede wszystkim profesjonalną opiekę nad podopiecznymi i okazywane im serce – mówił m.in. wicestarosta radomski Krzysztof Kozera.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych