Czwartek 18 sierpnia
Heleny, Bronisława, Ilony
RADOM aktualna pogoda

Skradziono ślady dinozaurów

dm, warszawa.tvp.pl 2022-07-19 15:37:00

Mają 200 milionów lat, są bezcenne dla naukowców, ale okazały się gratką dla złodziei. W Borkowicach w powiecie przysuskim skradziono ślady dinozaurów, odkryte w ubiegłym roku. Sprawą zajmują się już policja i prokuratura.

autor: TVP3 Warszawa

Wstępne ustalenia wskazują, że złodzieje wycięli blok skalny z unikatowym tropem dinozaura. Nie wiadomo, kiedy do tego doszło, bo prace na wykopalisku nie są prowadzone codziennie, a miejsce nie jest monitorowane. 

O tym, że mogło dojść do takiej kradzieży poinformował właściciela kopalni jeden z naukowców, który dokonał odkrycia tropów dinozaurów. Zaniepokoiło go ogłoszenie w Iiternecie ze zdjęciem bloku skalnego z odciskiem łapy dinozaura i pytaniem o wartość skamieliny.

Następnie zawiadomiono śledczych, a ci szybko ustalili autora ogłoszenia. Teraz trwają czynności wyjaśniając, czy ma on związek z rabunkiem. 

Pierwsze ślady dinozaurów w Borkowicach odkryto podczas badań archeologicznych latem ubiegłego roku. Największe mają długość nawet 40 centymetrów. Kolekcja zdaniem badaczy z Państwowego Instytutu Geologicznego jest największą w Europie. W sumie udało się zabezpieczyć około tysiąc śladów dinozaurów. 

Naukowcy i samorządowcy chcą, żeby w tym miejscu powstał geopark edukacyjny.

Komentarze naszych czytelników

 • Dzień Ziobry

  2022-07-19 13:44:41

  Ziobro pójdzie po śladach i daleko nie zajdzie.  Uciekały przed pisem i solidarną na Zachód do Niemiec. 

 • Dzień Ziobry.

  2022-07-19 13:44:58

  Ziobro pójdzie po śladach i daleko nie zajdzie.  Uciekały przed pisem i solidarną na Zachód do Niemiec. 

 • RADOM to PiS+ Obajtek

  2022-07-19 13:48:41

  dofinansowania z UNII pis z solidarną też nie dostanie , a park Dinozaur sejmowy Suski z własnych oszczędności sfinansuje

 • Szukać u Sławka

  2022-07-19 20:08:37

  Pewnie zegarmistrz z PO zajumał i schował w skrytce

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych