Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Skazany w Niemczech, zatrzymany w Lipsku

dm, KWP 2021-12-07 08:47:00

Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez sąd w Tiergarten w Niemczech. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wpadł w ręce policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli drogowej ujawnili 36-letniego obywatela Gruzji, który był poszukiwany przez Prokuraturę Generalną w Berlinie na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez sąd w Tiergarten.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzony do Sądu Okręgowego w Radomiu, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty sfałszowania dokumentu karty klienta, którą posługiwał się dokonując kradzieży papierosów w jednym z niemieckich przedsiębiorstw.

Sąd Okręgowy w Radomiu zastosował wobec obywatela Gruzji tymczasowy areszt na okres 100 dni i zdecydował o przekazaniu ściganego organom Republiki Federalnej Niemiec. Niebawem mężczyzna zostanie przekazany władzom zachodniego sąsiada.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych