Wtorek 9 sierpnia
Romualda, Romana, Ireny
RADOM aktualna pogoda

Samorząd Mazowsza dofinansuje 26 inwestycji sportowych w subregionie radomskim

dm, mazovia.pl 2022-07-04 19:35:00

Modernizacja boisk sportowych, sali i hal gimnastycznych czy zakup sztucznego, mobilnego lodowiska, to działania, które otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego. W sumie 5,8 mln zł wsparcia pomoże w realizacji 26 projektów. Umowy z beneficjentami podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz radni województwa mazowieckiego.

Jak zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski, Mazowsze dla sportu to przede wszystkim inwestycja w zdrowie.

- Nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Dlatego po raz kolejny pomagamy gminom, powiatom i miastom w modernizacji i rozbudowie bazy sportowej. W tym roku na realizację programu przeznaczyliśmy znacznie więcej środków niż pierwotnie zakładaliśmy. To pozwoliło na dofinansowanie aż 189 projektów z całego Mazowsza w tym 26 z subregionu radomskiego - powiedział wicemarszałek.

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 r. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku samorząd województwa dofinansuje kolejnych 189 inwestycji, na których realizację przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W regionie radomskim wsparcie w wysokości ponad 5,8 mln zł trafi na realizację 26 inwestycji.

- Po raz piąty pomagamy samorządom lokalnym w tworzeniu nowoczesnych i bezpiecznych obiektów sportowych, a także w modernizacji i rozbudowie tych już istniejących. A potrzeby są ogromne. W tym roku na realizację programu planowaliśmy przeznaczyć 30 mln zł. Wniosków było tak dużo, że zdecydowaliśmy o zwiększeniu puli środków o 11 mln zł – podkreśla radny województwa mazowieckiego, Leszek Przybytniak.

Umowy z beneficjentami z powiatu grójeckiego zostaną podpisane 7 lipca br.

140 tys. zł na przebudowę drogi gminnej

Władze Mazowsza przeznaczą 140 tys. zł na przebudowę drogi gminnej nr 400109W w miejscowości Zaława. Gmina Chlewiska otrzyma wsparcie w ramach budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Komentarze naszych czytelników

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-04 15:10:28

  rajKOwski (grzywką przedziałek) za trzymanie DYKTY,to tobie struzik (książę Mazowsza-wielki łeb) z Płocka płaci.A nie wysługujesz się kobietami.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-04 15:11:52

  rajKOwski (grzywka przedziałek) za trzymanie DYKTY,to tobie struzik (książę Mazowsza-wielki łeb) z Płocka płaci.A nie wysługujesz się kobietami.Dykta w łapy i poszedł w POwiat,sługusie z PełOoo.

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

  2022-07-05 05:58:45

  rajKOwski w WALCawce porozwieszał w banery z napisami UWAGA:NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO RADOMIA oraz NIE DLA PODZIAŁU MAZOWSZA.

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

  2022-07-05 05:59:27

  rajKOwski w WALCawce,porozwieszał w banery z napisami UWAGA:NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO RADOMIA oraz NIE DLA PODZIAŁU MAZOWSZA.

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA

  2022-07-05 05:59:48

  rajKOwski w WALCawce,porozwieszał w banery z napisami UWAGA:NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO RADOMIA oraz NIE DLA PODZIAŁU MAZOWSZA.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych