Czwartek 11 sierpnia
Ligii, Zuzanny, Lukrecji
RADOM aktualna pogoda

Rządowe wsparcie na rozbudowę szkoły specjalnej w Chwałowicach

dm, powiatradomski.pl 2022-07-21 14:40:00

Samorząd Powiatu Radomskiego otrzymał 3,6 miliona złotych z III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Rządowa, bezzwrotna dotacja pomoże w dalszej rozbudowie Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach, który pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami.

Trzeci nabór w ramach Polskiego Ładu dla samorządów był skierowany do gmin i powiatów, w których dawniej funkcjonowały tzw. PGR-y, czyli Państwowe Gospodarstwa Rolne. Wykluczenie tych terenów było od lat widoczne gołym okiem. Dlatego rząd przekazał samorządom dodatkowe środki na rozwój tych terenów.

Powiat Radomski otrzymał 3,6 miliona złotych na budowę amfiteatru, mini obserwatorium oraz łącznika między szkołą a internatem na terenie Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach. To kolejny etap prac, zmierzających do rozbudowy jednej z najnowocześniejszych placówek kształcenia specjalnego w regionie radomskim.

Wsparcie od rządu otrzymały również inne samorządy, tworzące powiat radomski, czyli gminy: Przytyk, Kowala, Jedlińsk, a także miasta i gminy Skaryszew oraz Iłża. Kwoty przyznanych dofinansowań wahają się od 1,9 do 4,8 miliona złotych.

– Gratuluję włodarzom i dziękuję panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz parlamentarzystom PiS na czele z posłem Markiem Suskim za realne wsparcie naszych samorządowych marzeń – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Komentarze naszych czytelników

  • Radomiak.

    2022-07-21 13:24:01

    Brawo panie Suski i PIS.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych