Czwartek 18 sierpnia
Heleny, Bronisława, Ilony
RADOM aktualna pogoda

Ponad 800 tys. złotych na wsparcie niepełnosprawnych

dm, radompowiat.pl 2021-08-24 10:40:00

Ponad 800 000 złotych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2021 r. pozyskało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu.

- Bardzo się cieszę, że osiem projektów realizowanych przez Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu przy współpracy z samorządami gminnymi, jednostkami organizacyjnymi powiatu oraz placówkami rehabilitacyjnymi otrzymało dofinansowanie. Dziękuję za doskonałą współpracę dyrektorom tych placówek. – mówi dyrektor PCPR Halina Janiszek – Stajniak.

Za pozyskane pieniądze zostaną m.in. zakupione autobusy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyremontowane łazienki i toalety czy wybudowane podjazdy.

Jak informuje dyrektor PCPR ze środków PFRON-u w ramach programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” pozyskano także środki w wysokości 28.660,00 zł z przeznaczeniem na zakup urządzeń do ćwiczeń dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy.

Dofinansowane projekty:

* Projekt pn. „Likwidacja barier architektonicznych poprzez dostosowanie toalet publicznych w budynku Urzędu Miasta Pionki na potrzeby osób niepełnosprawnych” dofinansowanie w wysokości 18.292,00 zł.

* Projekt pn. „Likwidacja barier transportowych poprzez zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla potrzeb realizacji zadań przez Gminę Miasta Pionki” dofinansowanie w wysokości 200.000,00 zł.

* Projekt pn. „Likwidacja barier transportowych poprzez zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych na potrzeby Gminy Jedlińsk” dofinansowanie w wysokości 200.000,00 zł.

* Projekt pn. „Zakup nowego oraz wymiana zużytego wyposażenia dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Młodocinie Większym” dofinansowanie w wysokości 18.107,00 zł.

* Projekt pn. „Remont łazienek oraz wymiana mebli i sprzętu AGD w pracowni gospodarczo-kulinarnej w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej” dofinansowanie w wysokości 51.592,00 zł.

* Projekt pn. „Dostosowanie łazienek na parterze budynku oraz budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy sali gimnastycznej w budynku Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach” dofinansowanie w wysokości 53.965,30 zł.

* Projekt pn. „Budowa, dostawa i montaż zewnętrznego dźwigu elektrycznego dla uczniów z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Chwałowice 247” dofinansowanie w wysokości 150.000,00 zł.

* Projekt pn. „Zakup samochodu osobowego typu „mikrobus” do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami” dofinansowanie w wysokości 99.700,00 zł.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych