Środa 29 czerwca
Piotra, Pawła, Benity
RADOM aktualna pogoda

Policja przejęła nielegalne papierosy

dm, KWP 2022-04-01 09:01:00

Ponad 13 tysięcy sztuk papierosów i niemal 3 kg krajanki zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego z Kozienic, którzy na co dzień zwalczają przestępczość gospodarczą i korupcję. Kontrabanda znaleziona została u mieszkańca powiatu kozienickiego. Właściciel kontrabandy poniesie odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.

We wtorek policjanci z Kozienic, w wyniku działań operacyjnych, zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który wprowadzał do obiegu papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna został zatrzymany podczas wytwarzania wyrobów tytoniowych. W jego pomieszczeniach gospodarczych znajdowało się także 3 kg krajanki tytoniowej, która została również zabezpieczona.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wstępnie oszacowano, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na 15 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Przypominamy, że za nabywanie, przewożenie lub przechowywanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Kozienic. Pamiętajmy, że kupując takie nielegalne wyroby, nigdy nie znamy do końca ich składu chemicznego, dlatego mogą one być bardzo niebezpieczne - czytamy na stronie KWP zs. w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych