Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Pijany kierowca pobił się z policjantami

dm, KWP 2022-02-14 09:01:00

Policjanci z Nowego Miasta nad Pilicą namierzyli osobową skodę, której kierujący przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli znacznie przyśpieszył, nie reagując na wyraźne sygnały do zatrzymania. Po szybkim pościgu okazało się, że ujęty mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po zatrzymaniu był agresywny, naruszył nietykalność i znieważył mundurowych.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Żdżary w gminie Nowe Miasto nad Pilicą. Policjanci podczas patrolu zauważyli skodę, której sposób jazdy wskazywał, że jej kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci postanowili sprawdzić pojazd i jego kierowcę. Będąc już za jego pojazdem wydawali w trakcie jazdy sygnały do zatrzymania, jednak kierowca nie miał zamiaru się zatrzymywać, tylko zaczął przyspieszać.

Po kilku minutach widząc, że ucieczka mu się nie uda, zatrzymał się. 42-latek w trakcie kontroli drogowej był agresywny, znieważył oraz szarpał za mundur i kopał policjantów. Badanie przeprowadzone alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec gminy Nowe Miasto nad Pilicą trafił do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał 4 zarzuty i może na dłużej trafić za kratki. Będzie odpowiadał za znieważenie funkcjonariuszy oraz naruszenie ich nietykalności cielesnej na służbie, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie do kontroli drogowej. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych