Czwartek 18 sierpnia
Heleny, Bronisława, Ilony
RADOM aktualna pogoda

(Nie)trzeźwy poranek. Kierowcy zatrzymani

dm, gitd.gov.pl 2021-08-12 11:44:00

0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał polski kierowca ciężarówki, wynik badania kierowcy z Białorusi to 0,52 promila. Mazowieccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. Sprawdzono ponad 560 kierowców.

Od wczesnych godzin rannych mazowieccy inspektorzy ITD z Radomia, Warszawy, Siedlec i Ciechanowa prowadzili badania trzeźwości kierowców ciężarówek, samochodów dostawczych oraz autobusów i taksówek. Kontrole odbywały się na głównych szlakach komunikacyjnych oraz w miastach. Inspektorzy sprawdzili stan trzeźwości 562 kierowców.

Pierwszym zatrzymanym nietrzeźwym kierującym, był Białorusin pracujący w polskiej firmie przewozowej, u którego wynik pomiaru wyniósł 0,52 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejnym kierowcą u którego w trakcie pierwszego badania stwierdzono 0,71 promila, a w kolejnym 0,8 promila był polski kierowca ciężarówki. Obu kierowców przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom policji.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych