Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Nietrzeźwi w trzeźwy poranek

dm, gitd.gov.pl 2022-04-13 09:49:00

Stan trzeźwości blisko 680 kierowców busów, ciężarówek i autobusów skontrolowali w trakcie kilkugodzinnej akcji inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Trzech kierowców jechało na „podwójnym gazie”. Zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom policji.

W poniedziałek rano, na drogach tranzytowych województwa mazowieckiego, patrole ITD z Radomia, Warszawy, Siedlec, Ciechanowa, Ostrołęki, Płocka oraz Garwolina, kontrolowały przede wszystkim stan trzeźwości kierujących pojazdami dostawczymi, ciężarowymi i autobusami. W trakcie kilkugodzinnej akcji inspektorzy przebadali alkomatami 677 kierowców. Trzech kierujących jechało na „podwójnym gazie”.

Na ekspresowej „siódemce” w Widowie koło Grójca, funkcjonariusze ITD z Radomia zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika. Kierujący miał 1,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Blisko 1,1 promila „wydmuchał” również kierowca kolejnej polskiej ciężarówki, który został zatrzymany na odcinku krajowej „dziewiątki” w Radomiu. Z kolei 0,36 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierujący samochodem dostawczym, którego zatrzymał do kontroli na łączniku krajowej „pięćdziesiątki” z autostradą A2 patrol ITD z Siedlec.

Dwóch nietrzeźwych kierowców i jednego w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji z Grójca, Radomia i Mińska Mazowieckiego.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych