Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Nietrzeźwi kierowcy ciężarówek

dm, gitd.gov.pl 2022-04-20 09:18:00

Stan trzeźwości ponad 700 kierowców samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów skontrolowali w trakcie kilkugodzinnej akcji inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Udaremnili nietrzeźwą jazdę dwóm kierowcom ciężarówek. Mężczyźni zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

We wtorek (19 kwietnia) rano, na odcinkach autostrady A2, ekspresowej „siódemki” i „ósemki” oraz krajowej „siódemki” i „pięćdziesiątki” inspektorzy mazowieckiej ITD przeprowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. W trakcie kilkugodzinnych działań przebadali alkomatami 707 kierujących samochodami ciężarowymi, dostawczymi i autobusami. Dwóch kierowców ciężarówek jechało na „podwójnym gazie”.

Na ekspresowej „siódemce” w Zaborowie koło Grójca, funkcjonariusze ITD z Radomia zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika. Kierowca ciężarówki miał blisko 0,78 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na początku twierdził, że nie pił żadnego alkoholu. W trakcie dalszych czynności przyznał, że wypił niewielką ilość wódki i dwa piwa. Z kolei 0,71 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierujący polską ciężarówką, którego zatrzymał do kontroli na krajowej „siódemce” koło Mławy patrol ITD z Ciechanowa. Nietrzeźwy kierujący przewoził butle z gazem propan-butan. Mężczyzna twierdził, że ostatni raz spożywał alkohol w niedzielę.

Kierowców, którzy jechali na „podwójnym gazie”, przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu i Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Odpowiedzą za swój czyn przed sądem.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych