Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Nie zatrzymał się do kontroli. Był pijany

dm, KWP 2022-01-21 08:08:00

Grójeccy policjanci zatrzymali 30-letniego kierującego toyotą, który zignorował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i kontynuował jazdę drogą krajową S7. Okazało się, że mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

We wtorek po godz. 13 dyżurny grójeckiej komendy otrzymał informację od innego uczestnika ruchu, z której wynikało, że jadącą krajową siódemką w kierunku Warszawy toyotą może kierować nietrzeźwa osoba. Tor jazdy wskazywał, że kierujący pojazdem może znajdować się pod działaniem alkoholu. Mundurowi pojawili się na trasie, zauważyli opisany samochód i dali sygnał do zatrzymania, gdyż chcieli wylegitymować kierującego i sprawdzić stan trzeźwości. Jednak mężczyzna zaczął uciekać.

Policjanci podjęli pościg za kierowcą, który pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kontynuował jazdę. Po przejechaniu około 2 km, w Głuchowie, dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy, pojazd zatrzymano. Przeprowadzone na miejscu badanie potwierdziło przypuszczenia. Alkomat wskazał 2,5 promila alkoholu w organizmie. 30-letni mieszkaniec Warszawy, niebawem stanie przed sądem i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie do kontroli.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat oraz obowiązek zapłaty na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej określonej kwoty w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

Przy tej okazji dziękujemy za wzorową postawę oraz obywatelskie zgłoszenie od innego uczestnika ruchu drogowego. Być może dzięki niemu tym razem nie doszło do tragedii. Przypominamy! Niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo. Za zignorowanie sygnałów nakazujących zatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy, kierowcy grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności - czytamy na stronie KWP zs. w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych