Czwartek 18 sierpnia
Heleny, Bronisława, Ilony
RADOM aktualna pogoda

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Warce

dm, KWP 2021-08-23 10:44:00

22 sierpnia w Warce odbyły się po raz czwarty Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Zmagania odbyły się pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Waldemara Wołowca. Na starcie stawiło się 63 zawodników.

Organizatorami IV Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego było Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów oraz Policja.

Wyścig w kolarstwie szosowym w Warce był okazją do sprawdzenia swoich sił dla wszystkich chętnych uczestników, zawodowców i amatorów. Przygotowana przez organizatorów trasa była płaska i w całości asfaltowa, zaplanowana tak, by wyścig był wymagający, ale żeby też nie sprawiał zbytniej trudności mniej wytrawnym kolarzom.

Na linii startowej stanęło 63 funkcjonariuszami z całej Polski, reprezentujących różne służby mundurowe, w tym Policję, Wojsko Polskie, Straż Pożarną, Straż Graniczną i Służbę Więzienną wśród nich Dyrektor Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP insp. Dariusz Zięba.

Zawodnicy pokonali 58-kilometrową trasę, która przebiegała przez miejscowości: Warka, Piaseczno, Dębnowola, Klonowa Wola, Przylot, Zagrody, Rozniszew, Zakrzew.

Mistrzynią Służb Mundurowych w kategorii kobiet została Monika Mazur (1:28:25), zaś Mistrzami Służb Mundurowych mężczyzn zostali w kategorii: M2 - Michalski Michał (01:22:40), M3 - Baranek Paweł (01:22:57), M4 - Ścigała Piotr (01:23:00), M5 – Bielski Adam (01:23:06), M6 – Küchnel Janusz (01:23:09).

Puchary dla zwycięzców wręczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu mł. insp. Robert Janik, któremu towarzyszył Prezes Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów Kazimierz Kwiatkowski.

Wszystkim uczestnikom wyścigu, serdecznie gratulujemy wyników i dziękujemy za wspólną zabawę, zapraszając jednocześnie do współzawodnictwa w innych imprezach sportowych życząc kolejnych sukcesów sportowych!

Szczegółowe informacje dotyczące wyników oraz zmagań sportowych znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych