Piątek 12 sierpnia
Klary, Lecha, Hilarii
RADOM aktualna pogoda

Mieszkańcy Kowali skorzystają z projektu społecznego

dm 2021-08-25 07:55:00

Dzięki wsparciu z programu „WzMOCnij swoje otoczenie” w Kowali pojawią się nowe ławki, sprzęty do ćwiczeń i rekreacji.

Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych bierze udział w organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne dobrosąsiedzkim programie granatowym „WzMOCnij swoje otoczenie”. Wśród laureatów jego trzeciej edycji znalazł się Urząd Gminy w Kowali, który dzięki dofinansowaniu stworzy nowe miejsce aktywności dla mieszkańców. Już wkrótce w gminie pojawią się nowe ławki, stoły do gry w szachy karty oraz sprzęty do ćwiczeń, m.in. stół ping-pongowy, bieżnia, stepper czy tzw. motylek rozciągający. To kolejny projekt w okolicy zrealizowany dzięki zaangażowaniu Polskich Sieci Elektroenergetycznych. W ubiegłych latach dzięki grantom m.in. OSP z Kowali zakupiła defibrylatory.

– Tegoroczna edycja programu jest wyjątkowa – organizujemy ją na terenie 140 gmin i powiatów z całego kraju! Za nami dwie tury rekrutacji, do których zgłosiło się rekordowo dużo uczestników. Otrzymaliśmy 300 zgłoszeń, w których lokalne społeczności prezentowały swoje pomysły wzmacniające aktywność fizyczną, bezpieczeństwo, edukację, wspólną przestrzeń publiczną, środowisko naturalne lub zdrowie – mówi Szymon Kostiuk, koordynator programu. – Nasze granty to impuls do wprowadzenia dobrych, zmian społecznych. Przekazywanie tej iskry daje ogromną satysfakcję, tym bardziej, że proponowane projekty są coraz ciekawsze i odpowiadają na realne potrzeby mieszkańców – dodaje.

Z efektów programu „WzMOCnij swoje otoczenie” korzystają niemal wszystkie grupy społeczne. Wśród nagrodzonych podmiotów nie brakuje ochotniczych straży pożarnych, szkół podstawowych, przedszkoli, ośrodków sportu oraz pomocy społecznej. Program rozszerza także swój zasięg terytorialny – dzięki wsparciu PSE zrealizowano projekty w województwach mazowieckim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, wielkopolskim, lubuskim, pomorskim  i zachodniopomorskim. – Wspierając oddolne inicjatywy społeczne możemy wzmacniać gminy kompleksowo i przyczyniać się do poprawy jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców – informuje Marc Rutkowski z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE. 

O nagrodzonych projektach, etapach realizacji i efektach, które przynoszą, przeczytać można na stronie programu www.wzmocnijotoczenie.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych