Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Kontrolowali stan techniczny i masę pojazdów

dm, gitd.gov.pl 2021-12-21 11:01:00

62 skontrolowane pojazdy, 17 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i 44 nałożone mandaty karne na kierowców - tak zakończyła się akcja mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy zatrzymywali do kontroli kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Sprawdzali stan techniczny pojazdów i zabezpieczenie ładunku.

Najczęstszym powodem interwencji inspektorów było niestosowanie się przez kierowców do znaku zakazu wyprzedzania i zatrzymywanie się na autostradach oraz drogach ekspresowych. Niektórzy kierowcy „zapominali” też o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Oprócz tego inspektorzy zwracali uwagę na zabezpieczenie przewożonych ładunków. Z kolei pojazdy wyglądające na przeładowane kierowali na przenośne wagi.

W 17 pojazdach, spośród 62 skontrolowanych, funkcjonariusze ITD stwierdzili usterki skutkujące zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Najpoważniejsze uchybienia dotyczyły pękniętych tarcz hamulcowych, luzów w układzie kierowniczym, zużytego ogumienia oraz wycieków płynów eksploatacyjnych. Okazało się również, że kilka skontrolowanych pojazdów poruszało się po drogach bez ważnych badań technicznych. Za najpoważniejsze zaniedbania wszczęto postępowania administracyjne wobec przewoźników. Grożą im kary pieniężne.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych