Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

Kontrole zagranicznych ciężarówek

dm, gitd.gov.pl 2022-03-02 14:01:00

Blisko 260 ciężarówek należących do przewoźników spoza Unii Europejskiej skontrolowali w trakcie dwudniowej akcji inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. W trzech przypadkach przewóz wstrzymano, gdyż był wykonywany na podstawie nieważnych zezwoleń. Jedna z ciężarówek została wycofana z dalszej jazdy z powodu złego stanu tarczy hamulcowej przy kole.

Na drogach tranzytowych województwa mazowieckiego, inspektorzy ITD z Radomia, Warszawy, Siedlec, Płocka, Ciechanowa oraz Garwolina kontrolowali ciężarówki należące do przedsiębiorstw transportowych z krajów spoza Unii Europejskiej.

W trakcie dwudniowej akcji sprawdzili 258 zagranicznych pojazdów. Trzy tranzytowe przewozy, skontrolowane na ekspresowej „ósemce”, zostały wstrzymane. Kierowcy dwóch rosyjskich i jednej tureckiej ciężarówki okazali nieprawidłowo wypisane zezwolenia. Nie uzupełnili w nich wymaganych rubryk, dotyczących m.in. ilości przewożono ładunku i państwa jego rozładunku. Jedna z rosyjskich ciężarówek również nie przeszła pomyślnie kontroli stanu technicznego. W pojeździe stwierdzono bowiem usterkę niebezpieczną w postaci pękniętej tarczy hamulcowej przy kole. Kierowca „pożegnał się” tymczasowo z dowodem rejestracyjnym pojazdu i musiał zapłacić mandat gotówkowy.

Każdy z trzech międzynarodowych transportów, który wykonywano bez ważnych zezwoleń, został wstrzymany. Inspektorzy wszczęli postępowania administracyjne wobec zagranicznych przewoźników i skierowali ciężarówki na wyznaczone parkingi strzeżone. Trafił tam również pojazd z pękniętą tarczą hamulcową przy kole. Transporty będą mogły być kontynuowane po okazaniu prawidłowo wypisanych, nowych zezwoleń i wpłaceniu kaucji na poczet przyszłych kar pieniężnych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych