Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Kontrole zadymienia spalin ciężarówek

dm, gitd.gov.pl 2022-01-05 09:22:00

Blisko 30 ciężarówek skontrolowali z użyciem dymomierzy funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Spaliny zatrzymanych pojazdów mieściły się w normach. Jedna kontrola zakończyła się skierowaniem białoruskiego zestawu na parking strzeżony. Kierowca wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy bez ważnego zezwolenia.

W poniedziałek (3 stycznia) na głównych drogach woj. mazowieckiego, inspektorzy ITD zatrzymywali ciężarówki do kontroli z użyciem dymomierza. Specjalistyczne urządzenia do pomiaru emisji spalin nie wykazały żadnych nieprawidłowości w skontrolowanych 29 pojazdach. Natomiast w przypadku jednej z kontroli na krajowej „sześćdziesiątce”, w miejscowości Karniewo, zakończyła się ona skierowaniem ciężarówki na wyznaczony parking strzeżony. Kierowca białoruskiego zestawu okazał bowiem niewypełnione zezwolenie na wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy. W tej sytuacji konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych