Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Kolejne wsparcie na rozwój bazy sportowej

dm, mazovia.pl 2022-02-01 16:31:00

30 mln zł - tyle w tym roku samorząd woj. mazowieckiego przeznaczy na rozbudowę i modernizację infrastruktury sportowej w regionie. To szansa na tworzenie boisk, skateparków, ścianek wspinaczkowych, a nawet lodowisk w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2022”. Nabór wniosków trwa do 21 lutego br.

Jak zauważa marszałek Adam Struzik w tegorocznej puli do rozdysponowania jest aż 30 mln zł.

– Widzimy, że program się sprawdza i przynosi bardzo dobre rezultaty. Baza sportowa na Mazowszu sukcesywnie się powiększa, a zainteresowanie samorządów lokalnych jest ogromne. W ubiegłorocznej edycji wniosków było tak dużo, że w ciągu roku zwiększyliśmy pulę środków z 10 mln zł do 31 mln zł. Poza tym obserwujemy rynek i widzimy, jakie skutki niesie za sobą wysoka inflacja. Dlatego też w tym roku już na starcie postanowiliśmy zwiększyć fundusze na ten cel, by pomóc jak największej liczbie samorządów i zrealizować jak najwięcej inwestycji.

Prorozwojowy program

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów realizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Skierowany jest do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego z Mazowsza. O pomoc finansową mogą ubiegać się zarówno gminy, jak i powiaty, które chcą odnowić bądź rozbudować bazę sportową na swoim terenie.

Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego podkreśla, że program wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Mazowsza.

– Nasze województwo ciągle się rozwija. Nowe miejsca pracy, szkoły, infrastruktura mieszkaniowa – to wszystko pociąga za sobą konieczność zapewnienia mieszkańcom miejsc, w których będą mogli się zrelaksować, zadbać o swoje zdrowie i aktywnie spędzać czas wolny. Tylko w ubiegłym roku udało nam się wesprzeć 210 tego rodzaju inwestycji. Przed nami kolejne.

Jakie inwestycje?

Pozyskane z budżetu województwa mazowieckiego środki samorządy mogą przeznaczyć na budowę, modernizację czy też remont obiektów sportowych takich jak: hale i boiska sportowe, korty tenisowe, skateparki, lodowiska czy też obiekty do uprawiania sportów wodnych, miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), place sportowo-rekreacyjne (z wyjątkiem placów zabaw).

Jak i gdzie składać wnioski?

W tym roku do rozdysponowania jest aż 30 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie może przekroczyć 300 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Każdy samorząd może złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie, a szansę na dofinansowanie mają inwestycje przygotowane i planowane, które zostaną zrealizowane najpóźniej do 31 grudnia br.

Dokumenty można składać w formie papierowej osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26 lub w punktach kancelaryjnych urzędu; za pośrednictwem poczty lub poczty kurierskiej na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Edukacji Publicznej i Sportu, ul. B. Brechta 3, 03–472 Warszawa w zamkniętej kopercie z dopiskiem (Nabór Wniosków Mazowsze dla sportu 2022) lub w wersji elektronicznej za pomocą profilu zaufanego ePUAP.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych