Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Jest wstępna koncepcja budowy ronda w centrum Kowali

dm, radompowiat.pl 2022-01-27 15:20:00

Główne prace projektowe zostały niedawno zakończone, a w lecie powinny zacząć się roboty budowlane. Mowa o rondzie na niebezpiecznym skrzyżowaniu w Kowali.

Budowa ronda na niebezpiecznym skrzyżowaniu w centrum Kowali jest finansowana w całości z budżetu Powiatu Radomskiego. Samorząd powiatowy pozyskał ponad 800 tysięcy złotych na poprawę bezpieczeństwa pieszych z Rządowego Programu Rozwoju Dróg.

- Bardzo miło jest mi poinformować, że pan wójt Dariusz Bulski zadeklarował udział Gminy Kowala w wysokości 100 tysięcy złotych na prace dodatkowe, czyli budowę zatoki parkingowej przy szkole oraz miejsc parkingowych przy posterunku Policji. Gmina ma również przekazać część działek pod budowę ronda. Cieszę się, że jest wola współpracy w tym zakresie i dziękuję za to władzom i radnym Gminy Kowala - mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Przypomnijmy, że umowę z firmą Budromost - Starachowice podpisano w dniu 25 października 2021 roku. Inwestycja jest realizowana w systemie „projektuj i buduj”, to znaczy, że wykonawca ma opracować projekt, uzyskać wszelkie pozwolenia i decyzje, a następnie wykonać roboty drogowe.

Obecnie jest realizowane projektowanie nowego ronda. Odbyło się już kilka spotkań roboczych, podczas których wykonawca przedstawił kilka koncepcji budowy ronda. Niedawno, bo 17 stycznia uzgodniono koncepcję ronda z pięcioma wlotami, z włączeniem do niego oprócz dróg powiatowych, również drogi gminnej, a także doświetleniem pięciu przejść dla pieszych.

Teraz wykonawca przygotowuje projekt techniczny, zaczął również składać niezbędne wnioski, aby otrzymać wszelkie decyzje i pozwolenia. Do 30 lipca 2022 roku ma uzyskać tzw. decyzję ZRID, czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Następnie ma przystąpić do wykonania robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą oraz wdrożyć nową organizację ruchu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych