Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Europejskie sukcesy uczniów ''Czerwonego'' z Pionek

dm, radompowiat.pl 2021-12-08 10:53:00

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pionkach od lat realizuje praktyki zagraniczne uczniów w ramach programu Erasmus+. Obecny projekt jest realizowany we współpracy z Euromind w Hiszpanii. Uczestniczy w nim 48 uczniów, którzy wyjeżdżają na trzytygodniowe praktyki w 16-osobowych grupach.

W dniach 14 listopada – 4 grudnia druga grupa uczniów „Czerwonego” przebywała na swoich praktykach w Sevillii, stolicy Andaluzji. Trzy tygodnie spędzone w słonecznej Hiszpanii był czasem przeznaczonym głównie na zdobywanie nowych kwalifikacji i umiejętności.

Na europejskie praktyki wyjechali reprezentanci czterech zawodów: technik logistyk, technik mechanik, technik żywienia i technik organizacji turystyki. W miejscach swoich praktyk uczniowie porozumiewali się w języku angielskim, a dodatkowo uczyli się języka hiszpańskiego, a przede wszystkim wykonywali różnorodne zadania. Pracowali w międzynarodowych zespołach, poznając m.in. różne formy obsługi klienta.

– Wszyscy wykazali się dużą samodzielnością i kreatywnością. Bardzo dobrze odnaleźli się w nowych środowiskach i innych kręgach kulturowych. Zarówno społecznie, jak też kulturowo i językowo reprezentowali wysoki poziom. Efektem tego były zdobyte certyfikaty i same celujące oceny uzyskane u hiszpańskich pracodawców – podkreśla Magdalena Wiśniewska, dyrektor CKZiU w Pionkach.

Każdy z uczestników otrzymał dokument Europass Mobility, potwierdzający nabyte umiejętności i kwalifikacje. Dodatkową atrakcją wyjazdu były wycieczki zorganizowane do starożytnej Cordoby, portowego Cadizu nad Oceanem Atlantyckim i słonecznej Malagi, położonej na wybrzeżu śródziemnomorskim w regionie Costa del Sol. W Sevilli uczestnicy wyjazdu podziwiali Plac Hiszpański. Park Marii Luizy, Pałac Alkazar oraz największą w Hiszpanii Arenę Walk z Bykami. Spacery wśród drzew pomarańczowych pozwoliły na codzienne podziwianie Torre del Oro (Złotej Wieży) nad rzeką Gwadalkiwir oraz licznych parków z egzotyczną roślinnością.

– Wyjazd dostarczył wszystkim niezapomnianych przeżyć i wspomnień. Z uwagi na fakt, że na praktyki wyjechali najlepsi uczniowie, z całą pewnością dzisiaj mogą zgodnie zaświadczyć, że warto było się uczyć – podsumowuje dyrektor Wiśniewska.

Projekt pod nazwą „Europejskie praktyki uczniów Czerwonego krokiem do kariery” jest realizowany we współpracy z Euromind w Hiszpanii. Całkowity koszt projektu to: 510.683,24 zł.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych