Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Duże inwestycje w szpitalu powiatowym w Iłży

dm, radompowiat.pl 2021-12-28 15:20:00

Ponad 11 milionów złotych na inwestycje oraz zakupy sprzętu – to kwota, jaką nowe władze powiatu radomskiego przeznaczyły w ostatnim czasie na Szpital Powiatowy w Iłży. Łącznie, w latach 2019 – 2021 zrealizowano tam inwestycje za 17 milionów złotych, z czego 7 to środki pozyskane spoza budżetu powiatu - czytamy na stronie radompowiat.pl.

Właśnie dobiegła końca przebudowa Bloku Operacyjnego, wcześniej został wyremontowany Dział Chirurgii. Inwestycje rozpoczęły się jeszcze w 2019 roku i kosztowały w sumie ponad 6,5 miliona złotych. Dobudowano m.in. nową klatkę schodową wraz z windą, zainstalowano nowy zbiornik tlenu oraz instalację, wykonano wiele drobnych, ale potrzebnych prac, jak chociażby budowa wiaty na odpady czy zakup nowego generatora dla awaryjnego zasilania w energię elektryczną.

– Iłża to kolejny szpital powiatowy, w którym przede wszystkim gwarantujemy płynność finansową. W ostatnim czasie ukończony został blok operacyjny i oddział chirurgii. To kwota 8 milionów złotych – mówi Waldemar Trelka – starosta radomski.

Oprócz tego za 4,3 miliona złotych kupowany jest nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna. Aż 3 miliony złotych na ten cel pochodzą z dotacji celowej z budżetu państwa, pozyskanej przez władze powiatu.

Dzięki temu szpital wzbogaci się o 49 sztuk sprzętu i aparatury medycznej, w tym laparoskop z wyposażeniem za 400 tysięcy złotych, sterylizator niskotemperaturowy za 300 tysięcy złotych czy wideoendoskop z torem wizyjnym za 130 tysięcy złotych. W ostatnim czasie szpital uruchomił również nowoczesny tomograf komputerowy.

– W 2022 roku chcemy rozpocząć gruntowną modernizację kolejnych oddziałów szpitalnych, przede wszystkim Działu Pediatrii, ale również Działu Chorób Wewnętrznych. To bardzo duża inwestycja, koszt samych prac budowlanych jest szacowany na około 45 milionów, a kolejne 15 milionów to nowe wyposażenie oddziałów. Będziemy aplikować do programów rządowych, jak Polski Ład, ale również czekamy na uruchomienie specjalnego programu inwestycyjnego dla szpitali, co zapowiadało Ministerstwo Zdrowia. Naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom Iłży oraz okolic warunków leczenia i diagnostyki na miarę XXI wieku – dodaje starosta Trelka.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych