Czwartek 18 sierpnia
Heleny, Bronisława, Ilony
RADOM aktualna pogoda

Droga wojewódzka zostanie przebudowana

dm, mazovia.pl 2021-08-14 12:35:00

Ponad 1,5-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 725 przebiegający przez gminę Belsk Duży (powiat grójecki) zostanie przebudowany. Inwestycja obejmie m.in. budowę chodnika, który połączy Małą Wieś z Belskiem Dużym, a także wymianę nawierzchni.

Koszt przebudowy to 3,4 mln zł. Środki pochodzić będą z budżetu województwa mazowieckiego. Dziś umowę z wykonawcą inwestycji podpisał dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich – Grzegorz Obłękowski. W spotkaniu wzięli też udział wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz wójt gminy Belsk Duży Władysław Wojciech Piątkowski.

Zakres robót obejmie m.in. budowę chodnika, który połączy Małą Wieś z Belskiem Dużym. Komfort jazdy poprawią nowa nawierzchnia, przebudowane zjazdy i zatoka parkingowa. Jest to ostatni z trzech etapów przebudowy tej drogi na terenie gminy Belsk Duży. Jak podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski, jest to jednocześnie bardzo ważny etap, który w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo użytkowników drogi:

– To inwestycja oczekiwana szczególnie przez pieszych, ponieważ natężenie ruchu na tym odcinku jest coraz większe. Droga zyska nowy chodnik, co jest niezmiernie ważne dla mieszkańców, którzy codziennie podróżują tą trasą do pracy. Chcemy, aby czuli się bezpiecznie – dodaje wicemarszałek.

Umowa jest efektem współpracy samorządu Mazowsza i gminy Belsk Duży. Gmina Belsk Duży przygotowała dokumentację projektową i przekazała ją do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, a władze Mazowsza sfinansują realizację inwestycji.

Koszt realizacji przedsięwzięcia to 3,4 mln zł. Środki na ten cel pochodzić będą z budżetu województwa mazowieckiego. Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag Sp. z o.o., która na zakończenie robót budowlanych ma 14 miesięcy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych