Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

Dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego w województwie mazowieckim

dm, mazowieckie.pl 2022-02-03 08:25:00

Wojewoda Mazowiecki dofinansował ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 funkcjonowanie 17 dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego. Siedem z nich rozpoczęło działanie w styczniu, a pozostałe zostaną uruchomione w lutym i marcu. Dodatkowe karetki poprawią bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców w związku z pandemią koronawirusa.

W styczniu 7 dodatkowych Zespołów Ratownictwa Medycznego rozpoczęło działanie: w Legionowie, Pruszkowie, Siedlcach, Warszawie (na Bemowie, w Ursusie, w Rembertowie) i Przysusze. Kolejne 9, które zostaną uruchomione w lutym, będą znajdować się w Legionowie, w Węgrowie, Wildze, Garwolinie, Radomiu, Orońsku, Grójcu, Zwoleniu i Błoniu. W marcu zostanie także uruchomiony jeden ZRM w Kozienicach.

Wojewoda Mazowiecki na bieżąco monitoruje sytuację w szpitalnych oddziałach ratunkowych oraz czas pracy zespołów ratownictwa medycznego od momentu przyjęcia zgłoszenia do momentu przekazania pacjenta do szpitala. Ponadto, Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego, wraz z zespołem, monitoruje 24 godziny na dobę sytuację w ratownictwie medycznym. We wszelkich trudnych przypadkach podejmuje interwencję i wspomaga pracę zespołów ratownictwa medycznego - czytamy na stronie mazowieckie.pl.

Warto podkreślić, że w ciągu ostatnich lat w województwie mazowieckim liczba Zespołów Ratownictwa Medycznego wzrosła ze 187 do 202, z czego 80 Zespołów Ratownictwa Medycznego zlokalizowanych jest w Warszawie. Łączna liczba ZRM (uruchomionych również dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID) to 219, w tym 86 zlokalizowane w rejonie operacyjnym 14/01 Warszawa.

Wzrastają też nakłady na ratownictwo medyczne W 2021 r. z budżetu Wojewody Mazowieckiego zostało przeznaczone prawie 300 mln zł na ratownictwo medyczne w województwie mazowieckim. W 2022 r. planowane jest przekazanie ponad 350 mln zł.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych