Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Charytatywny konkurs ''Co wy wiecie o powiecie?''

dm, radompowiat.pl 2021-12-13 09:33:00

Przedstawiciele Gminy Jastrzębia i Gminy Skaryszew zajęli wspólnie pierwsze miejsce w I Charytatywnym Konkursie Wiedzy o Powiecie Radomskim pod hasłem „Co wy wiecie o powiecie?”. Drugie miejsce przypadło delegacji z Wierzbicy, a trzecie drużynie z Wolanowa. Zwycięzcy mogli dzięki temu przekazać nagrody w postaci sprzętu AGD na rzecz Dom Pomocy Społecznej Wierzbica.

Najlepsze drużyny tworzyli: Małgorzata Skwarek i wójt Wojciech Ćwierz (Gmina Jastrzębia); Aleksandra Łukasiewicz i Justyna Gryz (Gmina Skaryszew). Gminę Wierzbica reprezentowali: Maciej Kotowski i Tomasz Różycki, Wolanów: Hanna Siara, Magdalena Sikorska i Adam Miernik. Oprócz tego gościliśmy reprezentantów gmin: Kowala, Iłża i Zakrzew.

Bardzo dobrze spisała się w konkursie drużyna Starostwa Powiatowego w Radomiu w składzie: Sylwia Potera, Kamila Jaśkiewicz i Bartłomiej Małecki. Ich udział był jednak honorowy. Emocji, ale i zabawy, było co nie miara.

O część artystyczną zadbali pensjonariusze DPS. Jak by tego było mało, przygotowali dla strudzonych uczestników konkursu słodki poczęstunek.

Zwycięzcom – wiedzy, pensjonariuszom – ciekawego występu gratulował wicestarosta radomski Krzysztof Kozera. Artystów z Wierzbicy oklaskiwała też Halina Janiszek, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Mamy nadzieję, że za rok, podczas drugiej edycji konkursów, szyków nie pokrzyżuje nam pandemia i spotkamy się w jeszcze szerszym gronie. Tym przedstawicielom gmin, którzy uczestniczyli w turnieju, serdecznie dziękujemy. Konkurs objął patronatem honorowym Waldemar Trelka – starosta radomski, a zorganizował go i przeprowadził Powiatowy Instytut Kultury.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych