Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Caritas: 310 miejsc dla uchodźców z Ukrainy

dm, onet.pl, KAI 2022-02-26 11:29:00

Caritas Diecezji Radomskiej przygotowała 310 miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Mogą oni liczyć na miejsca noclegowe, całodzienne wyżywienie, wsparcie rzeczowe, a jeśli będzie potrzeba także pomoc medyczną. Przedstawiciele Caritas apelują, aby nie udzielać pomocy na własną rękę.

Ks. Damian Drabikowski, dyrektor radomskiej Caritas mówi, że pozostaje w ścisłej współpracy z władzami wojewódzkimi. Dodaje, że przyjmowanie uchodźców odbywa się w ściśle uporządkowany sposób. Wszyscy przekraczający polsko-ukraińską granicę są poddawani weryfikacji. Przy przejściach granicznych zostały przygotowane specjalne punkty recepcyjne, a informacje przekazywane są dalej.

- Osoby szukające schronienia w Polsce otrzymują adresy, gdzie są dla nich przygotowane miejsca. Do nas osoby mają być kierowane przez władze wojewódzkie. W naszych punktach uchodźcy otrzymają miejsce noclegowe, całodzienne wyżywienie, wsparcie rzeczowe, a jeśli będzie potrzeba także pomoc medyczną. Na razie, zdecydowana większość przybywających udaje się do swoich rodzin, które już mieszkają w Polsce lub dalej na zachodzie Europy — mówi ks. Drabikowski.

Dyrektor prosi, by nie organizować pomocy na własną rękę. - Może się tak stać, a mamy takie głosy, że zostaniemy oszukani przez ludzi udających reprezentantów jakichś organizacji pomocowych. Włączmy się w pomoc, jaką oferuje Caritas — powiedział ksiądz dyrektor.

W najbliższą niedzielę, 27 lutego oraz w Środę Popielcową, 2 marca, przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom. Można również dokonywać wpłat na konto diecezjalnej Caritas z dopiskiem UKRAINA.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych