Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Brak uprawnień do kierowania i liczne naruszenia

dm, gitd.gov.pl 2022-01-13 10:01:00

W zatrzymanej do kontroli ciężarówce inspektorzy radomskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili niemało uchybień. Zły stan techniczny pojazdu, brak ważnej karty kierowcy i kalibracji tachografu to tylko kilka przykładów.

We wtorek, 11 stycznia nad bezpieczeństwem na krajowej „pięćdziesiątce” w Mszczonowie czuwali inspektorzy z WITD w Radomiu. Do kontroli zatrzymali zestaw należący do polskiego przewoźnika. W toku czynności sprawdzających okazało się, że pojazd wyposażony był w tachograf, którego kalibracja skończyła się trzy miesiące temu. Kierujący nie rejestrował czasu pracy, gdyż jego karta kierowcy utraciła ważność 29 kwietnia 2020.

W trakcie kontroli wyszło także na jaw, że nie odbył on obowiązkowego szkolenia okresowego. Kierujący nie posiadał ponadto aktualnych badań lekarskich i psychologicznych oraz ważnego prawa jazdy odpowiedniej kategorii. Co ważne, nie miał prawa w ogóle prowadzić pojazdu - ze względu na sądowy zakaz jazdy. Usterki, jakie stwierdzono w zatrzymanym pojeździe, zakwalifikowane zostały jako niebezpieczne. Wiele do życzenia pozostawiały opony w naczepie - jedna z widocznymi na wierzchu drutami, druga całkowicie łysa.

Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze policji z Mszczonowa.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych