Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Bezpłatne badania mammograficzne

dm, radompowiat.pl 2022-02-21 09:33:00

Firma LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy będą mogły wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku. Badania w mobilnej pracowni mammograficznej odbędą się w Radomiu, Iłży oraz Przytyku.

Zachęcamy, aby nie zwlekać z realizacją badań – mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia. Badanie mammograficzne umożliwia wykrycie zmian na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór pozwala na natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowościach:

Radom – 4 marca 2022 w godzinach od 8.30 do 15.00 przy Centrum Handlowym przy Struga, ul. Struga 60

Iłża – 4 marca 2022 w godzinach od 8.30 do 15.00 przy Straży Pożarnej, ul. Garbarska 5

Przytyk – 4 marca 2022 w godzinach od 8.30 do 11.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Kościelna 15, Podgajek

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Aby skorzystać z badania wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii – o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego organizator badań prosi o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych