Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Akcja "trzeźwy poranek". Skontrolowano blisko 600 kierowców

dm, gitd.gov.pl 2022-04-05 07:53:00

Stan trzeźwości 590 kierowców samochodów dostawczych, ciężarówek i autobusów skontrolowali w trakcie kilkugodzinnej akcji inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Na drogach tranzytowych województwa mazowieckiego, patrole ITD z Radomia, Warszawy, Siedlec, Ciechanowa, Ostrołęki, Płocka oraz Garwolina kontrolowały przede wszystkim stan trzeźwości kierujących pojazdami dostawczymi, ciężarowymi i autobusami.

W trakcie kilkugodzinnej akcji inspektorzy przebadali alkomatami 590 kierowców. Na krajowej „dwójce”, koło Siedlec, zatrzymali kierującego w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Mężczyzna, prowadzący samochód dostawczy, miał blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Akcje wzmożonych kontroli trzeźwości kierowców busów, ciężarówek, autobusów oraz taksówek są prowadzone cyklicznie przez mazowiecką ITD. Działania realizowane są na terenie całego województwa lub wybranych odcinkach dróg o największym natężeniu ruchu pojazdów. Ich celem jest wycofanie z ruchu drogowego kierowców, którzy decydują się na jazdę na „podwójnym gazie” i są zagrożeniem dla innych uczestników ruchu.

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS.

    2022-04-05 12:26:51

    Akcja trzeźwy POranek dla wicia.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych