Czwartek 18 sierpnia
Heleny, Bronisława, Ilony
RADOM aktualna pogoda

Zmiana w kursowaniu autobusów linii 26

dm, MZDiK 2022-07-26 10:06:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z zamknięciem przejazdu przy przystanku PKP Antoniówka, od dnia 25 lipca 2022 roku (poniedziałek) od około godziny 9:30 do odwołania autobusy linii 26 będą wykonywały wszystkie kursy w tym rejonie do Jedlni-Letniska.

Niezależnie od wariantu trasy wskazanego w rozkładach jazdy, wszystkie kursy linii 26 będą wykonywane do pętli Jedlnia-Letnisko / Dworzec PKP (trasą przez Antoniówkę, Wrzosów i Siczki). Odjazdy z tej pętli będą wykonywane około 3-4 minuty wcześniej w porównaniu z rozkładowymi odjazdami z Myśliszewic. Zawieszone będzie funkcjonowanie następujących przystanków: Antoniówka I 02 (w kierunku Myśliszewic), Antoniówka / PKP 01 i 02 (w obu kierunkach), Groszowice / Kościół 01 i 02 (w obu kierunkach) oraz Myśliszewice 01 (pętla).

MZDiK informuje, że wykonawca remontu przejazdu, działający na zlecenie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, po raz kolejny nie poinformował wcześniej o zaplanowanych pracach. Miejsce to znajduje się na terenie gminy Jedlnia-Letnisko (poza granicami Radomia), dlatego wykonawca zadania przekazał odpowiednie informacje między innymi do Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych (zarządcy drogi łączącej Antoniówkę z Myśliszewicami), Urzędu Miejskiego w Jedlni-Letnisku oraz do służb ratowniczych. Pominął natomiast Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, na którego zlecenie kursują tamtędy autobusy linii 26. W związku z tym nie było możliwości wcześniejszego poinformowania pasażerów o powyższej zmianie w kursowaniu.

Według wstępnej deklaracji wykonawcy remontu przejazdu kolejowego obok przystanku PKP Antoniówka, będzie on zamknięty dla ruchu przez około osiem dni.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych