Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Wieczorny przejazd rolkarzy przez miasto. Uwaga na utrudnienia

dm, MZDiK 2022-09-21 08:59:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku ze zgromadzeniem pod nazwą Nightskating (przejazd grupy rolkarzy), w dniu 22 września 2022 roku (czwartek) w godzinach około 18:00-20:00 są możliwe tymczasowe utrudnienia w ruchu kołowym oraz w komunikacji miejskiej.

Przejazd rolkarzy (według zapowiedzi organizatorów będzie to około 150 osób) rozpocznie się na placu Jagiellońskim (przy budynku Teatru Powszechnego). Następnie uczestnicy zgromadzenia przejadą w zorganizowanej kolumnie pod nadzorem policji i Straży Miejskiej przez ulice Kelles-Krauza, Pileckiego, Struga, Kelles-Krauza, Malczewskiego, Reja, Limanowskiego, Mariacką, Młodzianowską, 1905 Roku, Kościuszki, Narutowicza, Traugutta, Beliny-Prażmowskiego, Olszewskiego, Żeromskiego (jezdnią wzdłuż wiaduktu), Zbrowskiego, Katowicką, Grzybowską, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Gołębiowską, Michałowską, Sempołowskiej, Rapackiego, Chrobrego, 11 Listopada, Szarych Szeregów, Wernera i Kelles-Krauza - znów na plac Jagielloński (przy teatrze), gdzie jest planowane zakończenie zgromadzenia.

Przejazd może spowodować tymczasowe utrudnienia w ruchu kołowym (uczestnicy będą zajmować maksymalnie dwa pasy ruchu w jednym kierunku) i kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich na wszystkich liniach.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu miasta. Organizatorzy cyklicznego zgromadzenia pod nazwą Nightskating dysponują poza tym dobrze zorganizowaną własną służbą porządkową w odblaskowych kamizelkach.

Wrześniowy przejazd rolkarzy pod nazwą Nightskating jest organizowany w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności 2022 w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych