Piątek 30 września
Honoriusza, Wery, Hieronima
RADOM aktualna pogoda

Wandale zniszczyli nowe boisko i bieżnię przy "Elektroniku"

dm, warszawa.tvp.pl 2022-08-07 12:55:00

Miała być radość i uroczyste oddanie do użytku - jest zawiadomienie na policję. Wandale zniszczyli nowe boisko i bieżnię przy Zespole Szkół Elektronicznych. Na dzień przed odbiorem ktoś rozlał po obiektach kilka puszek białej farby.

autor: UM Radom

Zniszczeń dokonano w nocy. Wandale rozcięli nową siatkę i weszli na boisko. Zdewastowane obiekty nie nadają się do użytku. - Zniszczyli boisko i bieżnię wylewając osiem puszek farby olejnej. W piątek o godzinie 13-tej miał być właśnie odbiór, a pierwszego września wszyscy, cala społeczność Elektronika miała świętować miejską inauguracją roku szkolnego z hucznym otwarciem boiska - powiedziała Agnieszka Paździor, wicedyrektor Zespół Szkół Elektronicznych.

Oba obiekty powstały w ramach budżetu obywatelskiego. Zastąpiły stare boisko z lat 70-tych. Miały służyć zarówno uczniom, jak i mieszkańcom. - Cieszyliśmy się, nie mogliśmy się doczekać odbioru, a dziś w nocy taka przykra sytuacja. Możemy tylko czekać na ujęcie sprawców i żeby ponieśli konsekwencje tego, co zrobili - powiedział Jakub Kiełbiowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Elektronicznych.

Sprawą zajmuje się policja, a szkoła i miejscy urzędnicy już rozmawiają z wykonawcą o możliwościach naprawy zniszczeń. - Czy się to uda i w jakim stopniu - nie wiemy. Najpierw będą próby, które będzie nadzorował inspektor i wydział inwestycji - powiedział  Robert Wziątek, kierownik gospodarczy w Zespole Szkół Elektronicznych.

Ratusz apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców i kontakt osób które mogą mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie. - Z naszej perspektywy wygląda to jak jakieś zaplanowane działanie: kilka puszek, kilka litrów białej farby, które mogły kosztować kilkaset złotych - to nie był przypadkowy akt wandalizmu - przyznała Monika Skopek z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Budowa obiekty sportowych pochłonęła niespełna 950 tysięcy złotych.

Komentarze naszych czytelników

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

  2022-08-08 06:09:30

  To tęczowa RADOSŁAWa MAŁYSAą z PełOooo.

 • trener

  2022-08-08 10:01:49

  doszły dodatkowe tory. można jednocześnie  prowadzić więcej ćwiczeń.

 • malarz

  2022-08-08 10:03:30

  stać ludzi na farbę a nieudacznicy z po szczekają tylko że drożyzna

 • witkowski utemperuj swoich wyborców

  2022-08-08 10:25:37

  To jest wychowanie w stylu PO

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych