Sobota 26 listopada
Delfiny, Lechosława, Konrada
RADOM aktualna pogoda

W Radomiu świętowano dzień strażaka

dm 2022-05-30 20:51:00

W Radomiu odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka i 30-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej. Przez trzy dekady zmieniał się sprzęt i umundurowanie, ale niezmienna pozostała gotowość do niesienia pomocy innym.

autor: UM Radom

30-lecie powstania Państwowej Straży Pożarnej druhowie świętowali uroczyście - w galowych mundurach. Na co dzień pracy im nie brakuje, a gaszenie pożarów to tylko część wyzwań, z jakimi muszą się mierzyć.

- Mamy na głowie ratownictwo chemiczne, ekologiczne, ratownictwo wodne, ratownictwo wysokościowe, ratownictwo w ramach katastrof budowlanych. Tych zadań przybyło i profesjonalizm strażaków z roku na rok musi być coraz większy - zauważył bryg. Paweł Fliszkiewicz, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

W całej Polsce kolejne zastępy ruszają na akcje średnio co minutę, a formacja jest ważną częścią systemu bezpieczeństwa.

Podczas uroczystości najbardziej zasłużeni strażacy dostali awanse, odznaczenia i wyróżnienia. Do wspólnego świętowania zaproszono mieszkańców, w ramach 14. już radomskiego pikniku strażackiego.

Piknik, to nie tylko możliwość zobaczenia straży pożarnej „od kuchni”, ale też okazja do rozmów o bezpieczeństwie.

- Chcemy mówić o zagrożeniach, z jakimi możemy się spotkać podczas letniego wypoczynku oraz jak im zapobiegać - mówił st. kpt. Konrad Neska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

W Radomiu jest ponad 250 zawodowych strażaków, w powiecie blisko 2 tysiące ochotników.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

 • RADOM to PIS.

  2022-05-30 10:21:09

  SZACUNEK.

 • RADOM to PiS

  2022-05-30 10:40:10

  Nie ma to jak w straży. Słońca nie ma PiS w dupsko już wszystko  praży. Wina Tuska. Jestem  sikawkowyn pisiorkiem Debilem. 

 • RADOM to PiStraż

  2022-05-30 10:40:44

  Nie ma to jak w straży. Słońca nie ma PiS w dupsko już wszystko  praży. Wina Tuska. Jestem  sikawkowyn pisiorkiem Debilem. 

 • RADOM to PiS !

  2022-05-30 10:42:55

  Nie ma to jak w straży. Słońca nie ma PiS w dupsko już wszystko  praży. Wina Tuska. Jestem  sikawkowyn pisiorkiem Debilem.  Ochotnicza   i ofiarna parafialna i analna.  PiS ma już wszystko w dupie

 • Tęczowa RADOSŁAWa MAŁYSAą.

  2022-05-31 07:02:19

  J+++Ć tą RYŻĄ QWE Ze SMOLEŃSKA z resztą tego POlszewskiego .ÓWNA.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych